İrem AĞTAŞ

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji(BA) bölümünden ”Engelli Bireylere Bakım Verenlerde Algılanan Sosyal Desteğin, Bakım Verme ve Öz Tiksinme ile İncelenmesi” çalışmasıyla onur derecesi ile mezun olduktan sonra Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji(MA) yüksek lisansını ”Gerilim Tipi Baş Ağrısı(GTBA) ve Migren Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Terapinin Etkililiği” çalışmasıyla onur derecesi ile tamamladım. Şu an Üsküdar Üniversitesi’nde Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon(MS) alanında ikinci uzmanlığımı devam ettirmekteyim.
Ağırlıklı olarak Bilişsel davranışçı terapi(CBT) ekolü ile 3. dalga tekniklerinden olan bilinçli farkındalık(mindfulness) temelli bilişsel terapiden yararlanmaktayım.
Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesiyim.

DENEYİMLERİM

Klinik psikoloji uzmanlık sürecinde, bilişsel davranışçı yaklaşımlar üzerine ileri teorik eğitimlerini tamamladım, ardından Arel Üniversitesi’ne bağlı şekilde faaliyet gösteren Klinik Psikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ARELPAM) uzmanlık eğitimim boyunca Dr. Tubanur Bayram Kuzgun ve Dr. Özlem Şahin’den bilişsel davranışçı terapi ağırlıklı yürütülen süpervizyonlar eşliğinde bireysel vaka takipleri gerçekleştirdim.

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerim boyunca İstanbul Adalet Sarayında aile Mahkemelerinde, Şişli Memorial Hastanesinde yetişkin/çocuk onkoloji, travma ve lohusa konsültasyonlarına katılım sağladım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadın akut servisinde psikoz hastalarının ilaç takipleri ve konsültasyonlarında bulunup, poliklinik takiplerinde yer aldım. Np İstanbul Beyin Hastanesi bünyesi Amatem biriminde grup terapileri, testler ve bireysel görüşmelerde bulundum.

EĞİTİMLERİM

Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi(Yetişkin). Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği(BDPD).

Doç. Dr. Vahdet Görmez ve Prof Dr. Hakan Türkçapar(Çocuk-Ergen). Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği(BDPD).

Uzm. Psk. Kıvılcım Kıran Gen, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi(MBCT).
(Mindfulness Hareketi).

Çocuk ve yetişkinler için objektif ve projektif testler(Bilgelik Enstitüsü).

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, Deprem Travması İçin Kontrol Odaklı Davranış Terapisi.

Prof. Dr. Zümra Atalay, Deprem Sonrası: Travmaya Duyarlı Mindfulness, Şefkat ve Kabul.

Dr. Alper Hasanoğlu, Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. Selçuk Aslan, Travmada Erken Psikolojik Müdahaleler.

Dr. Emel Stroup, Travma ve Ötesi.
(CBT İstanbul).
Prof Dr. Hakan Türkçapar, Travma Sonrası Stres Bozukluğunun Bilişsel Davranışçı Terapisi.

Prof. Dr. Mehmet Sungur, TSSB’yi Anlamak ve Kognitif-Davranışçı Yaklaşımlar. (Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneği).

Dr. Emel Stroup, İyileşme Odaklı Kognitif Terapi (CT-R). (CBT İstanbul).

Prof. Dr. Kültegin Ögel, Uzm. Psk. Melike Şimşek, Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Programı (SAMBA).

Yazılarımız

Perseus Blog

Merak Ettiğiniz Her Şey İçin

Bize Yazabilirsiniz

Danışmanlık verdiğimiz alanlar hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

contact image