Sebiha ÜRER

Almanyadaki eğitim hayatıma meslek eğitimi ile başladım. 2005 yılında Ev. Fachschule für Sozialpädagogik Korbach (Almanya) Sosyal Asistanlık meslek belgemi aldım (Ausbildung). 

2007 yılında Kassel şehrinde bulunan Ev. Fachschule für Sozialpädagogik Meslek okulunda Eğitimci eğitimimi tamamladım. 2007 yılında akademik eğitimime başladım. Evangelische Hochschule Darmstadt’da (Almanya) Bildung und Erziehung in der Kindheit/Childhood Studies (B.A.) (Pedagoji) bölümünü bitirdim. Sonrasında Soziale Arbeit (B.A./M.A.) (Sosyal hizmet & Psikolojik danışmanlık) lisansımı ve ardından aynı dallarda yüksek lisansımı tamamladım. Lisans tezimde pedagojik & psikolojik açıdan “Göçmen Çocukların Kişilik Gelişimi” konusunu ele aldım. Yüksek lisans tezimde ise ‘Entegrasyon ve Asimilasyon Arasında Göçmen Türk Çocukları ve Gençleri’ adlı çalışmamla göç ve sosyal dışlanmışlığı ele aldım.

DENEYİMLERİM

2012 – 2014 yıllarında „Städtische Kindertagesstätte Janusz-Korczack-Haus“ (Darmstadt-Kranichstein Almanya), 110 çocuk kapasiteli Eğitim kurumunda sorumlu Pedagog olarak görev yaptım.
2014 yılında Städtische Kindertagesstätte Kinderinsel“ (Darmstadt- Eberstadt Almanya) 90 Çocuk kapasiteli Anaokulunda sorumlu Pedagog olarak çalışmalarıma devam ettim.
2014 yılının devamında Städtische „Kindertagesstätte Landwehrstraße“ (Darmstadt Almanya) 90 çocuk kapasiteli Anaokulunun kurucu ekibinde yer aldım.
2015 yılında Türkiye‘ye gelerek Dem Psikolojik danışmanlık Merkezinde (Antalya) Oyun Terapisti ve Aile danışmanı olarak hizmet verdim.
2016 yılında Almanyaya dönerek „Kinder- und Jugendheim Schwieder“, 18 yaş altı Mülteci Çocuklar bakım Evinde, (Stadt Frankenberg Eder Almanya), Çocuklardan sorumlu kurum Pedagoğu olarak calıştım.
2016 yılının devamında „Badischer Hof“ (Heidelberg – Kirchheim Almanya), Anaokulunda Kurum Müdür yardımclığını üstlendim.
2017 yılında Sozial- und Verfahrensberaterin für Asylsuchende „Caritasverband e. V. Heidelberg“ Flüchtlingserstaufnahmezentrum Patrick-Henry-Village (Heidelberg Almanya), Mülteci Kampında, Sosyal & Psikolojik danışmanlık hizmeti verdim.
2017 yılının devamında Türkiyeye gelerek Güngören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmetler kurumunda Sosyal hizmet uzmanı olarak görev yaptım.
2018 yılında Sosyal Hizmetlere bağlı Sevgi Evlerindeki çocuk ve Ergenlerin Terapilerini üstlendim. Aynı zamanda Bahçelievler PsikoLiva Psikolojik Danışmanlık Merkezinde  Yetişkin & Çocuk Terapisti olarak hizmet verdim. 

EĞİTİMLERİM

Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi Eğitimi
Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Oyun Terapisi Eğitimi Pekay Aydın
Biruni Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi
Psikoterapi Enstitüsü Hipnoz Eğitimi
Dr. Haluk Alan & Dr. Sinan Güzel den ‘Hipnotik Yeniden İşleme Terapisi’
Psikoloji İstanbul Byron E. Norton, Ed. D ‘Deneyimsel Oyun Terapisi’
Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) Prof. Dr. Vamık Volkan ile Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi ‘Kayıptan Sonra Yaşam: Komplike Yas ve Vaka Örnekleriyle Tekrar Yaslandırma Yöntemiyle Tedavi’
Bilgelik Enstitüsü ve Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği ‘Çocuk Testleri Eğitimi’

KURUMSAL ÇALIŞMALARIM

Almanya‘da ve Türkiye‘de farklı kurumlara eğitim & danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekteyim. Çalışmalarımı kurucu ortağı olduğum Perseus Psikolojide Türkçe & Almanca olmak üzere sürdürmekteyim. Bütüncül Psikoterapi Derneği ve Hipnoz Derneği üyesiyim. 

Yazılarımız

Perseus Blog

Merak Ettiğiniz Her Şey İçin

Bize Yazabilirsiniz

Danışmanlık verdiğimiz alanlar hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

contact image